Farmář našel v poli snubní prsten. 35 let po svatbě

Velikost textu: AAA

2. 6. 2014

Norský farmář Jan Kristian Kristiansen byl v květnu 1979 velmi smutným zemědělcem. Při hnojení pole totiž přišel o zásnubní prsten, který si v severském království darují muž i žena. Bál se, že ztráta symbolizuje špatný osud pro něj a jeho snoubenku Britt. Jenže s ní se nakonec oženil a dodnes žije šťastně v manželství. K pětatřicátému výročí se mu podařilo najít ztracený prstýnek.

V květnu 1979 pracovali na poli Jan i jeho snoubenka Britt. Jemu však o něco větší prstýnek sklouzl s prstu. Bohužel ho ani po hodinách pátrání nenašli. Na zlatém kroužku s nápisem „Tvá Britt“ se zavřela ornice. A oni se smířili, že ho najdou zřejmě až nějací archeologové za stovky let.

To hnojivo bylo velmi kluzké a najednou jsem zjistil, že nemám prstýnek. Přestali jsme s prací a hledali ho, ale byl pryč. Pamatuji se, jak Britt vtipkovala, že je to kousek pro archeology, kteří ho najdou za stovky let,“ uvedl Kristiansen pro deník Namdalavisa.

Farmář si pořídil prstýnek náhradní. Ten také použili na svatbě. A pětatřicet let poté přišli na pole archeologové. Nikdo už na starý kroužek nevzpomněl. Až ho Janovi a Britt přinesli jako úlovek, který patnáct centimetrů pod povrchem odhalil detektor kovů. Prstýnek byl po pětatřiceti letech jako nový.

„Teď mám téměř dva identické zlaté prsteny na prsteníčku levé ruky. Ten, co ležel v zemi, je viditelně méně obnošený. Je jako nový,“ dodal Kristiansen.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související