Jaké sedadlo v letadle máme nejraději?!

Velikost textu: AAA

9. 6. 2014

Britská nízkonákladová letecká společnost EasyJet prý ví, které sedadlo mají Evropané nejraději. Minimálně u levných aerolinek bez řádného servisu je to sedadlo 7F. Vyplývá to z průzkumu u deseti tisíc pasažérů, přičemž na oblibu a výběr sedadel má vliv krom věku a pohlaví také národnost a spolucestující.

Nejoblíbenější jsou místa u okýnka. Sice neposkytují komfort, když člověk potřebuje na toaletu, musí žádat další dva spolucestující, aby vstali a pustili ho, ale zase nabízí krácení cesty výhledem na zem či mraky.

„Devětapadesát procent lidí raději civí přes lehce namrzlý obdélník plexiskla, než aby muselo čelit realitě létání s nízkonákladovou společností,“ píše americká CNN, která studii publikovala.

Právě řada číslo sedm bývá nejlacinější a tudíž také nejoblíbenější. Sedadlo F je u okénka.

Výprodeje letenek rovněž odhalují, že pravá strana sedadel je oblíbenější než levá a řady šest a sedm se vyprodají nejrychleji,“ píše EasyJet v závěru svého průzkumu.

Naopak nejméně oblíbeným místem je 19C. Z průzkumu také vyplývá, že Portugalci dávají přednost zásadně sedadlům u okýnka, zatímco Nizozemci a Němci naopak volí často sedadla do uličky. Poskytují více prostoru pro nohy. Do uličky také raději sedají starší cestující, nervózní naopak k okýnku.

„Zda sedět u okýnka či v uličce je také nejčastější konverzací na našich palubách,“ tvrdí šéf obchodní divize společnosti EasyJet Petr Duffy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související