Číňané nepokrytě kopírují: Uspořádali velký vídeňský ples

Velikost textu: AAA

17. 6. 2014

Když se řekne Vídeň, krom fiakru, kávy s čepicí ze smetany a Sacherova dortu většině lidí vyskočí před očima taneční pár ve smokingu a bílé róbě. Hlavní město Rakouska je totiž světovým centrem klasických plesů, na ten v tamní opeře přijíždějí slavní z celé planety. Číňané jsou zase známí imitátoři s obdivem k západní kultuře. Mají tak vlastní Eiffelovku i Koloseum, ale v Šanghaji se rozhodli mít i vlastní kus Vídně. A tak tam uspořádali vídeňský ples.

Krom pravé vídeňské hudby se na plese prezentovali mnozí rakouští umělci a všichni konzumovali tradiční vídeňské lahůdky – telecí řízek, bramborový salát a Sacherův dort.

Ples organizovali čínští podnikatelé ve spolupráci s rakouskou konzulkou Silvií Neureiterovou. Pozvání do hotelu Hyatt on the Bund v Šanghaji přijal také Schönbrunnský palácový orchestr, který zahrál hudbu Franze Léhara. Hostům zatančil rakouský baletní mistr Gregor Hatala a na housle zahrála Lidia Baichová, která vyhrála mezinárodní soutěž už v osmi letech. Večer řídil dirigent Matthias Fletzberger, jenž byl zapsán na Hudební univerzitu ve Vídni už v pěti letech jako geniální dítě. Árie zpívali sopranistka Mónika Fischlová a tenor Laszlo Maleczky. Z čínské strany si aplaus vysloužil operní pěvec Ťin-sü Sia-chou.

Ples zahájila polonéza debutantek, které studují na Německé škole v Šanghaji. Půlnoční čtverylky se museli účastnit všichni přítomní, taneční mistr Martin Grund nedovolil sedět jedinému hostu,“ píše rakouská edice deníku Local.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související