Cukrárna nabízí zmrzlinu z krokodýlích vajec. Dáte si?

Velikost textu: AAA

18. 6. 2014

Chorobný strach z krokodýlů se může rozplynout na jazyku spolu se zmrzlinou filipínských cukrářů Dina a Bianky Ramosových. Ti totiž využili faktu, že jejich podnik sousedí s krokodýlí farmou. A na výrobu lahodné zmrzliny použili vajíčka obávaných plazů. Dodávají mraženému krému plnější a intenzivnější chuť.

Při výrobě zmrzliny používají Ramosovi to, co většina zmrzlinářů světa. Mléko, smetanu, cukr, ovoce a vajíčka. Jenže místo běžných slepičích vajec přidávají vajíčka krokodýlí. Dinův strýc totiž vlastní krokodýlí farmu v Davau. A tak synovci dodává vajíčka, která jsou navíc a musela by se vyhodit.

Samozřejmě, je to naprosto běžná zmrzlina, která nechutná jako krokodýlí maso. Jen používáme jejich vajíčka. Ale je z nich vynikající zmrzlina. Protože jsou krokodýli ohroženými živočichy, používáme jen vajíčka, která nejsou oplozená a jsou navíc,“ tvrdí Dino z cukrárny Sweet Spot ve filipínském Davau.

Krokodýlí vejce je tvořeno z osmdesáti procent žloutkem, který obsahuje více živin než slepičí vejce. Vajíčka těchto plazů jsou podle dietologů zdravější než vejce kura domácího.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související