Jen pro silné povahy: Horská dráha vysoká 170 metrů!

Velikost textu: AAA

23. 6. 2014

Američané jsou národem, který si dost potrpí na adrenalinové atrakce. Není divu, že právě v USA už za dva roky otevřou největší a nejvyšší horskou dráhu světa. Bude obsahovat 170 metrů vysokou věž, na níž vlak vystoupá a zase z něj v extrémně točitých spirálách sestoupá. Atrakce bude otevřena za dva roky v Orlandu na Floridě.

Na projektu pracují U. S. Thrill Rides a konstruktérská společnost S&S Worldwide. Horská dráha dostane jméno Skyscraper (Mrakodrap) a v nejvyšším bodě se souprava ocitne 570 stop neboli 171 metrů nad zemí.

Nahoru vlakovou soupravu vyveze skleněný výtah, poté se vozík spustí ve spirále dolů a zamíří do zábavního parku Skyplex. Věž přitom bude nejvyšší budovou na Floridě. Krom ní se brzy v Orlandu objeví také obří ruské kolo – Orlando Eye – které je ve výstavbě. Inspirace Londýnským okem bude mít v průměru 435 stop neboli 130 metrů.

Ačkoli bude nejvyšší, nebude to horská dráha nejrychlejší. Tu mají v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Milovníci horské dráhy se ve Formula Rossa řítí rychlostí až 240 kilometrů v hodině.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související