Bojíte se demence? Dejte si kakao!

Velikost textu: AAA

30. 6. 2014

Kvalitní kakao obsahuje velké množství polyfenolů, které působí blahodárně na lidské zdraví. Stejně tak konzumace kvalitní hořké čokolády zásobí tělo vysokou koncentrací polyfenolů, které mají silné antioxidační účinky. Působí tak jako prevence rakoviny a řady degenerativních onemocnění. Včetně demence. Kakao může být prevencí také Alzheimerovy choroby a extrakt z kakaa může dokonce zastavit rozvoj této choroby.

Z tohoto hlediska se přitom jako nejlepší druh kakaa jeví právě nefermentované a nepražené kakao, které obsahuje polyfenolů nejvíce. Vědci z nemocnice Mount Sinai v New Yorku sledovali vliv polyfenolů na vznik a rozvoj Alzheimerovy choroby, která patří mezi demence. Tento tým přitom testoval tři různé druhy kakaových bobů, z nichž nejvíce polyfenolů obsahovaly jen málo fermentované a nepražené boby známé jako lavado (španělsky vyprané).

Extrakt z kakaových bobů lavado je nejbohatší na polyfenoly, které brání vzniku nebezpečných bílkovinných usazenin mezi nervovými buňkami. Tyto usazeniny přitom vedou ke vzniku demence. Zjednodušeně řečeno odstranění a uvolnění nánosů či prevence jejich vzniku je také prevencí Alzheimerovy choroby.

„Věříme, že naše výsledky budou mít široké uplatnění v prevenci Alzheimerovy choroby a demence,“ uvedl k závěrům své studie profesor Giulio Maria Pasinetti z New Yorku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související