Dietářky, pozor: Největší ovocný salát světa má 8,69 tuny!

Velikost textu: AAA

7. 7. 2014

Sezónu jahod a třešní střídá sezóna meruněk a malin či rybízu. Začátek léta nabízí mísu pestrobarevného ovoce, ten největší salát ze sladkých plodů stromů a keřů vyrobili o víkendu ve Vídni. S ovocným salátem vážícím 8,69 tuny vytvořili světový rekord, který je hoden zápisu do Guinnessovy knihy.

V pátek odpoledne zaměstnanci řetězce obchodů Spar vytvořili obří ovocný salát z 8,69 tuny ovoce v kulturně-muzejním středisku MuseumsQuartier v centru Vídně. Rakouští tvůrci překonali dosavadní rekord z Massachusetts, kde vyrobili ovocný salát mající 6,9 tuny.

Na přípravě sladkého a zdravého mlsání pracovalo od osmi ráno 150 zaměstnanců společnosti Spar, která akci připravila jako vlastní propagaci. Do nového bazénu nakrájeli deset druhů ovoce včetně jablek, melounů, ananasů, jahod, broskví či pomerančů. Na vše dohlížel komisař pro Guinnessovy světové rekordy pozvaný z Londýna.

„Salát byl po skončení výroby rozdán kolemjdoucím a zbytek dostaly charitativní organizace,“ uvedl mluvčí společnosti Spar pro deník Local.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související