Mrtvá babička poslala »selfie« ze záhrobí

Velikost textu: AAA

13. 7. 2014

Selfie fotkám propadli nejen teenageři, ale také celebrity a světoví státníci. Fotky pořízené chytrým telefonem však lákají také bytosti, které už mezi živé nepatří. Tvrdí to čtyřiatřicetiletá Gina Mihaiová, jíž prý poslala selfie fotku vlastní mrtvá babička. Věří, že ji prarodič chtěl ze záhrobí kontaktovat a poslal jí na mobil vlastní fotku.

Gina má důkaz, našla fotku mrtvé babičky na telefonu. Ta přitom zesnula dříve, než si mobil pořídila. Babička prosí o pomoc, protože věštci tvrdí, že je v posmrtném životě trestána za hříchy. Do kostelů v Scurtesti na jihovýchodě země se teď hrnou stovky věřících, kteří chtějí duši zesnulé ženy pomoci modlitbami.

Když jsem zapnula telefon, vyděsila jsem se, uviděla jsem obličej babičky. Měla na krku něco, co vypadalo jako had, a celý obrázek vypadal, jako by ho někdo fotil škvírou, jako by byl focen trhlinou látky, která odděluje živé od mrtvých. Vzala jsem to k věštci, který mi řekl, že mi babička posílá vzkaz z druhé strany, had kolem krku je symbolem faktu, že je za nějaké hříchy na druhé straně trestána. Tím, že nás kontaktovala, nám říká, že pokud se za ni budeme modlit, tak zachráníme její duši,“ tvrdí Mihaiová v rozhovoru pro britský deník Metro.

Rumuni jsou velmi pověrčiví, každý rok celý jeden den vaří a pečou a jídlo odnesou na hřbitov jako obětiny duchům. Na konci dne je jídlo rozdáno chudým. Jenže Mihaiovi babičce jídlo poslední roky nenosili.

Kněz nám řekl, že musíme teď čtyřicet dní nosit milodary, abychom se omluvili za to, co jsme promeškali. Chceme jí pomoct a její duši zachránit,“ vysvětlila další příbuzná Florica Mihaiová.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související