Máte v jídelníčku moc cukrů? Koledujete si o demenci!

Velikost textu: AAA

17. 7. 2014

Nejenže při takovém jídelníčku dochází k nárůstu tuků v oblasti břicha a pasu, ale podle německých vědců strava bohatá na sacharidy podporuje rozvoj demence. V posledních padesáti letech se přitom konzumace cukrů zvláště v podobě hotových jídel, polotovarů, ochucovadel, cukrovinek či slazených nápojů prudce zvýšila. Tomu také odpovídá to, že došlo k nárůstu výskytu obezity a starobní demence.

Podle vědců z Univerzity Charité v Berlíně vysoký příjem sacharidů poškozuje mozek v jeho fyzické struktuře i funkci.

Vysoká hladina glukózy totiž zhoršuje paměť a myšlení i u zdravých dospělých jedinců a zvyšuje tak riziko demence. To také podporuje závěry jiných studií, podle nichž souvisí právě diabetes, při němž má člověk zvýšenou hladinu cukru v krvi, se zvýšeným rizikem demence.

Vysoká hladina glukózy v krvi ovlivňuje v mozku především hippokamp, který souvisí se zpracováním paměti a pamatováním si událostí a faktů.

Berlínští vědci ale zjistili, že i osoby, které zrovna netrpí diabetem, ale konzumují hodně sacharidů a především jednoduchých cukrů, mají horší výsledky v testech paměti a navíc se strukturně mění také jejich mozek.

V našich výzkumech jsme dokázali, že glukóza může přímo přispívat k atrofii hippokampu,“ tvrdí neuroložka Agnes Flöelová z Univerzity Charité.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související