Fanoušci v šoku: Komiksový bůh Thór prodělá PŘEMĚNU POHLAVÍ!

Velikost textu: AAA

21. 7. 2014

Vydavatelství Marvel Comics před dvěma roky bojovníku Northstarovi z příběhů X-Men vystrojilo svatbu s přítelem. Dvojice se tak stala prvními komiksovými hrdiny, kteří neskrývají svou homosexuální lásku. Stejné vydavatelství se letos rozhodlo vytáhnout téma transsexuality. Přeměnu pohlaví prodělá severský bůh Thór, který se stane ženou.

Bůh hromu, deště, nebe a plodnosti země vychází ze severské mytologie. Thór začne být bohyní v příbězích vydavatelství Marvel Comics od října letošního roku.

„Nápisy na Thórově kladivu říkají: ‚Kdokoli drží toto kladivo, pokud je toho HODEN, pak má mít sílu Thóra.‘ No, je čas tento nápis aktualizovat,“ uvedl šéfredaktor Will Moss.

„Tato nová Thór pokračuje v hrdé tradici silných ženských postav od Marvela, jako jsou Kapitánka Marvel, Storm, Černá Vdova a další. A tahle nová Thór není dočasnou ženskou náhradou, je to teď jediná bohyně a je toho hodna!“ dodal Moss.

Nebude to Ona-Thór, ani dáma Thór. Není to Thórita. Je to prostě ta Thór. Je to Thór od Marvel Universe. Ale není nijak podobná Thórům, které jsme vídali předtím,“ dodává autor nové série příběhů Jason Aaron.

Thór není jediná transgender postava v historii společnosti Marvel. Kapitán Marvel býval také muž.

Boha Thóra si ve dvou filmech zahrál Chris Hemsworth, jmenovitě ve snímcích Avengers a Avengers: Age of Ultron. Druhý z filmů se začne promítat v kinech od příštího roku.

Změna pohlaví se ale týká pouze tištěných komiksů a filmaři se tím zřejmě vůbec ovlivnit nenechají. „Je to jen iniciativa vydavatelství,“ uvedl za Marvel Entertainment mluvčí Joe Taraborrelli.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související