Jiný kraj, jiný mrav... Princezna byla v USA odsouzena za ilegální kohoutí zápasy

Velikost textu: AAA

24. 7. 2014

Princezna Irana Rumunská známá pod občanským jménem jako Irana Walkerová žila se svým mužem Johnem na ranči v Oregonu. V zapadlé části USA pořádala ilegální kohoutí zápasy. Celou dobu popírala, že se ve stodole jejího statku na život a na smrt do sebe pouštějí samci kura domácího se zabijáckými ostruhami. Vyšetřovatelé však získali důkazy proti evropské šlechtičně, jíž hrozil trest odnětí svobody až na pět let.

Jednašedesátiletá dědička rumunského trůnu vybírala za vstup na zápasy v přepočtu 350 korun. Hostům podávala mexickou kuchyni a alkohol. Vše bylo ilegální. Kohoutí zápasy jsou zakázány ve všech státech USA a hrozí za ně až pětileté odnětí svobody. Princezna Irana však přiznala vinu ještě před pořádáním soudního řízení a tak jí byla vyměřena pokuta ve výši dvou set tisíc amerických dolarů – asi čtyř milionů korun.

Dcera krále Michaela Rumunského, který z vlasti odešel do exilu v roce 1947, svůj ranč v zapadlém oregonském Irrigonu prodala, aby mohla pokutu zaplatit.

Soudní stání v Portlandu, u něhož Walkerová s manželem čelila obvinění z ilegálního pořádání her, konspirace a týrání zvířat, proběhlo ve středu 16. července. Ačkoli soudce vyměřil pokutu, nerozhodl ještě, zda na princeznu uvalí také podmínku. Rozhodne až v říjnu letošního roku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související