NECHUTNÉ: Cynické »hyeny« zneužívají kreditky a mobily obětí z letu MH17!

Velikost textu: AAA

29. 7. 2014

Cynismus a hyenismus proruských rebelů na Ukrajině nemá zřejmě mezí. Vdova po jedné oběti letu MH17 se novinářům svěřila s tím, že krom těžkého údělu vyrovnat se s tragickým odchodem manžela, musí ještě řešit blokování kreditních karet a krádeže peněz. Proruští rebelové totiž kreditní karty jejího manžela našli a zneužívají. Reine Dalzielová však není jedinou takovou, proruští rebelové krom karet zneužívají také mobily obětí.

Dalzielová se stala po tragédii letu MH17 vdovou po pilotu helikoptéry z Jihoafrické republiky. Její muž Cameron je jednou z 298 obětí ostřelování proruských rebelů na Ukrajině.

Bratr Reine Dalzielové Shane Hattingh pak CNN prozradil, že jeho sestra musí řešit s bankou blokaci kreditních karet, z nichž na Ukrajině někdo odčerpává peníze. Proruští rebelové se chovají jako hyeny a obětem ukradli peníze, šperky a další cennosti.

Lidé na Ukrajině zneužívají její kreditní karty. Nemají respekt vůči nikomu, podívejte, co dělají. Nedivím se, že se chovali k ostatkům těch lidí tak hrozně. Jsem nazlobený tak, že to ani nejde slovy vyjádřit,“ uvedl Hattingh v rozhovoru pro CNN.

Zoufalí příbuzní prý volali na mobilní telefony svých blízkých v naději, že třeba někdo přežil. Telefon však zvedly osoby mluvící ukrajinsky či rusky. Pozůstalým tak nezbývá nic jiného, než SIM kartu okamžitě zablokovat u provozovatele.

„Poté, co terorističtí rebelové ukradli peníze, šperky, mobily a kreditní karty pasažérů toho boeingu, začali sbírat oblíbený materiál – vzácné kovy. Hliník, z něhož je letadlo vyrobeno, je totiž drahý,“ uvedl poradce ukrajinské vlády Anton Geraščenko podle britského listu Daily Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související