Noční můra: Paříž dobyli potkani!

Velikost textu: AAA

5. 8. 2014

Zahrady a galerii v Louvru navštíví každoročně miliony turistů. Jejich chování však ovlivňuje výjimečný kulturní klenot francouzské historie dost často také negativně. Lidé v létě využívají park u zámku k piknikům a odhazují tam zbytky jídla. Pomohli tím vytvořit časovanou bombu a přispěli k přemnožení potkanů. Deratizátoři s nimi marně bojují, po trávnících a zahradách se bezstarostně producírují desítky potkanů i za bílého dne. Děsí ty, kteří za jejich přemnožení můžou.

Pracovníci muzea v Louvru potvrdili, že došlo k vážnému přemnožení potkanů. Ale na vině jsou také turisti, kteří odhazují v parku odpadky a zvláště zbytky jídla. Potkani se na nich živí a rychle zvětšují svou populaci.

Navíc do zahrad míří „milovníci“ zvířat, kteří odnášejí jedovaté návnady. „Potkani prospívají kvůli lidem, kteří nechtějí, abychom je hubili,“ tvrdí zaměstnanec muzea Jean-Claude Ndzana Ekani.

„Každý den vidím minimálně deset až patnáct potkanů. Přichází sem spousta lidí na piknik a nechávají tu zbytky jídla, to potkany přitahuje,“ tvrdí údržbář z Louvru Traore Massamba podle americké televize ABC.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související