Královna Alžběta si zoufá: Její poddaní »CHLASTAJÍ jako duhy«!

Velikost textu: AAA

13. 8. 2014

Zatímco zdravotníci po celém světě varují před nadměrnou konzumací alkoholu obecně, britskou vládou podporovaná organizace Public Health England na to jde od lesa. Uvědomuje si, že Britové se prostě opíjejí a dělat to zřejmě budou i nadále. Tak jim teď aspoň radí, aby se nadměrné konzumaci alkoholu vyhýbali každý den. A dali si minimálně jednodenní pauzu.

Lidé by se měli vyhnout pití alkoholu dva dny za sebou, pokud se chtějí vyhnout zdravotním potížím jako rakovině, chorobám srdce či cirhóze jater,“ uvádí Public Health England v pamfletu, který má dvaadevadesát stránek a který hodlá propagovat zdravý životní styl v celém Spojeném království.

„Každodenní pití je hlavním rizikem pro řadu chorob, takže je účelné propagovat jednoduchý krok, jako je nepití dva dny za sebou, což by mohlo mít pozitivní vliv,“ píše Public Health England.

Podle hlavního lékařského poradce britské vlády by lidé neměli vůbec konzumovat alkohol alespoň dva dny v týdnu.

„Přestat pít alkohol každý druhý den je něco, co většina lékařů nepovažuje za dobrou strategii pro omezování nadměrné konzumace alkoholu,“ odsoudil pamflet doktor Martin Scurr v rozhovoru pro Daily Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související