Připravoval jídlo z kobry. Uštkla ho 20 minut po useknutí hlavy!

Velikost textu: AAA

27. 8. 2014

Šéfkuchaře z Číny připravila o život kobra dvacet minut poté, co jí ustřihl hlavu. Plaza dekapitoval právě kvůli vzácné delikatese, z masa začal připravovat pokrm, přičemž dvacet minut po odstřižení hlavy vzal tuto do ruky. A dostal smrtící dávku jedu.

Peng Fan z města Fo-šan v jihočínské provincii Kuang-tung připravoval jídlo z kobry siamské. Maso už měl naporcováno a řekl si, že vyhodí hlavu do koše. Vzal ji do ruky a dostal zásah oběma zuby, které vstříkly extrémně prudký jed.

„Je to velmi neobvyklý případ, ale podle všeho je to nehoda. Připravoval toho hada sám a měl prostě smůlu,“ uvedl mluvčí policie z Fo-šanu s tím, že muž zemřel dříve, než ho převezli do nemocnice, kde mu mohli podat protijed.

„Je naprosto možné, že ta hlava zůstala živá a uštkla Pengovu ruku. Ve chvíli, kdy had přijde o hlavu, je samozřejmě okamžitě mrtvý, ale některé tělesné funkce zůstanou aktivní, jako reflex. To znamená, že hadi mají schopnost uštknout a vstříknout jed i poté, co byla hlava odstřižena,“ tvrdí doktor Jang Chung-čchang, jenž se zabývá studiem kober.

Hadí hlava je schopna uštknout zhruba do hodiny poté, co byla oddělena od těla.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související