Politici jsou jako děti: Ukradli konkurentům 400 předvolebních trpaslíků!

Velikost textu: AAA

27. 8. 2014

Předvolební souboje v rakouské spolkové zemi Vorarlberg se zvrhly v parodii se zahradními trpaslíky. Začalo to předvolební kampaní sociální demokracie, která ve městech Rankweil a Bregenz vyvěsila na pouliční osvětlení čtyři stovky zahradních trpaslíků. Pestrobarevné sošky ze sádry ale přes noc zmizely. Prý je ukradli lidovci.

Ve Vorarlbergu budou v zemských volbách volit své zástupce 21. září. Reinhold Einwallner z rakouské sociální demokracie podezřívá z krádeže trpaslíků stranu ÖVP – Rakouskou lidovou stranu.

Zajímavým detailem je, že teď předvolební plakáty ÖVP visí na pouličním osvětlení ve stejné výšce a na stejných místech, kde viseli trpaslíci,“ uvedl Einwallner v rozhovoru pro BBC.

Pokud si prý trpaslíky odnesli do zahrádek voliči, jsou sociální demokraté rádi. Jestli je ale odnesli rivalové a zničili, bude se případ vyšetřovat jako škoda v celkové výši tří tisíc eur – asi čtyřiaosmdesát tisíc korun. „To by byl obrovský politický skandál,“ uvedl Einwallner s tím, že strana podala oznámení na policii.

A informátorům, kteří o zmizení trpaslíků cokoli vědí, nabídli socialisté odměnu tisíc eur – asi osmadvacet tisíc korun.

Sociální demokraté si prý nechali pro volby vyrobit dvacet tisíc trpaslíků, které budou v nejbližších dnech rozmístěny v rámci předvolební kampaně.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související