Paříž města trápí přemnožené štěnice

Velikost textu: AAA

4. 9. 2014

Zamoření francouzských měst štěnicemi je horší než kdykoli v posledních padesáti letech a francouzští hygienikové začali bít na poplach. Podle deníku Nouvel Obs se zdravotníci podivují nad tím, proč je dnes krvelačných štěnic ve městech víc než kdykoli od konce druhé světové války.

Doktor Pascal Delaunay, entomolog pracující při Niceské nemocnici, deníku Nouvel Obs svěřil: „Od konce devadesátých let se zamoření velkých měst štěnicemi nepřestalo zvyšovat. Dnes jsme v situaci, v níž naše generace nikdy nebyla.“

Štěnice se skrývají ve škvírách a v záhybech textilie, velmi často cestují jako černí pasažéři v oblečení a kufrech mezinárodních cestujících.

V Ivry-sur-Seine museli vystěhovat ze čtyřpokojového bytu rodinu, protože se štěnice tak přemnožily, že se byt stal naprosto neobyvatelným. V Alsasku museli deratizátoři ošetřit třiapadesát bytů kvůli vážnému zamoření štěnicemi. Problémy hlásí také švýcarská Ženeva sousedící s Francií.

Nejvíce zamořena jsou pak města Paříž, Nice, Alsasko a Marseille.

Štěnice domácí v noci napadá člověka, bodá ho ústním ústrojím a saje mu krev. Tato ploštice přitom působí velmi bolestivá bodnutí a množí se velmi rychle v obrovských počtech. Samičky denně snesou až patnáct vajíček a po nasátí vydrží bez potravy až rok.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související