Vsadil si na skotskou nezávislost a může se stát librovým milionářem

Velikost textu: AAA

3. 9. 2014

Občan Spojeného království Velké Británie a Severního Irska si vsadil na výsledek referenda o nezávislosti Skotska na tomto státním útvaru. A protože sám Skotem není, 18. září tohoto roku volit nebude. Doufá ale, že jeho spoluobčané ze severu Velké Británie řeknou v referendu ne samostatnosti a nezávislosti na Spojeném království. Pro něj by to totiž znamenalo, že mu sázková kancelář vyplatí téměř milion liber – asi čtyřiatřicet milionů korun.

Sázková kancelář William Hill nezveřejnila jméno dotyčného muže, ale prozradila, že klient je muž středního věku, který nežije v Skotsku. Bookmakeři stanovili o víkendu kurz jedna ku pěti na výsledek „ne“. Dotyčný svadil na „ne“ jako výsledek referenda nejprve čtyři sta tisíc liber, pak vklad zvýšil o dvě stě tisíc liber a o víkendu o dalších dvě stě tisíc liber. Pokud Skotové oddělení své země od království odmítnou, vyplatí mu sázková kancelář 973 333 liber – asi čtyřiatřicet milionů korun.

„Všechny tři výše zmíněné sázky byly podány ve stejné pobočce William Hill v jihozápadním Londýně. Klient je muž středního věku, který není skotské národnosti a nemá právo volit v referendu,“ uvedl Graham Sharpe v rozhovoru pro deník The Mirror.

Celkově si lidé na výsledek referenda vsadili tak, že pokud Skotové řeknou v referendu ano, přijdou Britové o milion liber. Tedy ti, kdož si vsadili na ne. Ale v opačném případě jej zase tito získají a přijdou o něj ti, kdo si vsadili na ano. Na oba výsledky si totiž lidé vsadili zhruba stejnou celkovou sumou.

„Tahle sázka ve výši šest set tisíc liber byla rekordní sázkou na politickou událost, ale jeho nejnovější investice, jak tomu říká, zvýšila jeho sázku až na osm set tisíc liber, největší sumu, o niž se kdy hrálo při výsledku politické události,“ dodal mluvčí sázkové kanceláře Sharpe.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související