Byznysmen chtěl poobědvat ústřice. Našel v nich PĚT PEREL!

Velikost textu: AAA

5. 9. 2014

Italský byznysmen Giuseppe Di Bianco neočekával od objednaných ústřic víc než lahodnou chuť moře. V restauraci v Salernu ale získal mnohem víc, než za co zaplatil. Lastury totiž ukrývaly hned pět přírodních, a tudíž velmi cenných perel. Romantická večeře s přítelkyní Franceskou se tak proměnila ve večer pohádkových překvapení.

Příběh s perlami je mnohem zajímavější, než se na první pohled zdá. Di Bianco totiž nejdříve volal do restaurace Nonna Maria, aby tam zamluvil stůl a objednal čerstvé ústřice na večer. Manažer Luigi D’Urso mu ale s politováním sdělil, že nemají na skladu žádné ústřice a tudíž jeho plány na romantické posezení s přítelkyní zhatí. Jenže Di Bianco se nenechal odbýt a donutil majitele podniku, aby běžel na trh. Tam našel prodejce s posledními třemi lasturami tohoto oblíbeného mořského mlže.

Ve snaze vyhovět svému zákazníkovi, D’Urso šel na místní rybářský trh, který naštěstí byl stále otevřený, ale měli tam jen tři ústřice. Večer se však vyvíjel lépe. Krom lahve šampaňského nakonec dvojice dostala své ústřice, když Di Bianco otevřel tu svou, našel v ní hned pět perel,“ píše deník Il Mattino.

Perly podle listu Corriere del Mezzogiorno mají hodnotu kolem dvou tisíc eur – asi pětapadesáti tisíc korun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související