Žraloci jsou SEXISTI: Zabijí 9krát více mužů než žen!

Velikost textu: AAA

10. 9. 2014

Statistiky odhalují zajímavé skutečnosti o útocích velkých žraloků na člověka. Tak třeba z analýzy dat vyplývá, že nejnebezpečnějšími plážemi kvůli velkým parybám mají v Austrálii, kde zemře na následky útoku těchto chrupavčitých tvorů nejvíce lidí. Zajímavé však je, že žraloci zabijí po celém světě devětkrát více mužů než žen.

Vyplývá to z dat za posledních třicet let. Přitom jak přibývá lidí, přibývá také návštěvníků pláží a žraloci zřejmě zjistili, že lidé mají chutné maso. V posledních třech dekádách totiž třikrát vzrostl počet útoků paryb s fatálními následky pro člověka.

Studie zabývající se nevyprovokovanými útoky žraloků odhaluje, že muži jsou napadeni ve čtyřiaosmdesáti procentech případů a umírají po útoku žraloka dokonce v devětaosmdesáti procentech případů s fatálním koncem.

Výzkum provedl profesor Daryl McPhee z Bondovy univerzity v Austrálii. „Je možné, že muži tráví více času ve vodě a jsou tím více ohroženi,“ uvažuje nad zvláštními výsledky profesor McPhee.

V Austrálii za posledních třicet let zaútočili žraloci na 171 lidí a dvaatřicet z nich zemřelo. U břehů Jihoafrické republiky to bylo 132 útoků s osmadvaceti úmrtími a břehů USA 769 útoků s pětadvaceti úmrtími. Ačkoli u USA útočí žraloci nejvíce, na následky jejich pokousání umírá málo lidí. To je podle profesora McPheeho tím, že u Austrálie žijí větší a nebezpečnější druhy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související