To je »páreček«: Tahle dvojice umí sníst celou porci nejpálivějšího kari!

Velikost textu: AAA

11. 9. 2014

Nejpálivější kari na světě vaří šéfkuchař restaurace Dilshad v anglickém Cannocku. Když si pokrm někdo objedná, musejí z kuchyně všichni pryč, on sám si nasadí ochrannou masku, aby se při vaření neudusil. K přípravě pokrmu Crocodile Inferno totiž používá nejen krokodýlí maso, ale také nejpálivější chilli papričky světa. Při vaření se kapsaicin uvolňuje do vzduchu a je tak dráždivý, že působí jako pepřový sprej. Nejpálivější kari světa se pokoušelo sníst už několik desítek milovníků extrémně pálivých jídel, o víkendu se prvními strávníky, kteří dokázali sníst celou porci, stali Wez a Caroline Cartwrightovi.

Majitelé restaurace Dilshad tvrdí, že si nejpálivější kari na světě objednala už řada lidí, ale ani jeden jediný člověk či dvojice nebyli schopni dojíst celou porci. Wez a Caroline trénovali celý měsíc a každý den konzumovali nejpálivější chilli, jaké dokázali sehnat.

Jednatřicetiletá učitelka Caroline pak v rozhovoru pro Daily Star přiznala: „V jednu chvíli jsem začala halucinovat, když jsem jedla ten pokrm, byl to zážitek, který bych nikdy už nechtěla opakovat.“

O tři roky starší manžel se netají tím, že to chtěli několikrát vzdát. „Byla to neskutečná bolest,“ vzpomíná na každé sousto, které s manželkou pozřeli.

„Mysleli jsme si, že to nebude schopen sníst nikdo na celém světě,“ tvrdí majitel restaurace Tony Uddin, jenž všem lidem, kteří si jídlo objednají, slíbí, že nemusejí platit, pokud ho dokončí. Manželé Cartwrightovi byli první dvojicí, které se to podařilo.

„Byli fenomenální a budou uvedeni do naší síně slávy,“ uvedl Uddin v rozhovoru pro Daily Star. Manželé si odnesli certifikát a trička oslavující jejich heroický výkon.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související