Spoře oděné ROZTLESKÁVAČKY požadují minimální mzdu!

Velikost textu: AAA

25. 9. 2014

Debata o minimální mzdě jsou už několik posledních let žhavým politickým tématem v USA. Zajímavě svými třásněmi oživili tuhle otázku americké roztleskávačky. Než začne národní fotbalová liga, hodlají prosadit, aby za svá vystoupení v přestávkách dostávaly minimální mzdu i ony.

O rozruch se postaraly roztleskávačky konkrétně náležející k týmu Buffalo Bills. Říkají si Buffalo Jills a poprvé od roku 1967 nevystoupí, neboť jim minimální mzdy vyplaceny nebudou.

Roztleskávačky si prý musejí uniformy a nářadí platit ze svého a nedostávají za své aktivity na trávníku nic. Manažerka týmu Buffalo Jills oznámila, že v roce 2014 nebudou vystupovat.

„Nárok na minimální mzdu má ochránit pracující. Všichni zaměstnanci v rámci státu New York jsou chráněni tímto zákonem,“ uvedl advokát Sean Conney, jenž zastupuje roztleskávačky týmu Buffalo Jills.

Paradoxní je, že liga amerického fotbalu je obrovskou mašinérií, v níž se točí miliardy dolarů. Manažeři a přední hráči vydělávají miliony dolarů, roztleskávačky mají pracovat zdarma jen pro pocit, že dělají dobrou práci pro svůj tým. Minimální mzda v USA dosahuje osmi dolarů za hodinu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související