Číňané se zbláznili: Vydláždili chodník 606 zlatými cihlami!

Velikost textu: AAA

28. 9. 2014

Čína oslaví 1. října pětašedesát let od vzniku socialistické republiky a slavit hodlá skutečně blyštivě. V čínské provincii Chu-pej třeba chtějí dokázat, jak země prosperuje, a tak tam vydláždili chodník v nákupním centru v I-čchangu pravým zlatem. Pod skleněnou desku umístili 606 zlatých cihel.

Každá je vyrobena ze čtyřiadvacetikarátového zlata a celková hodnota tohoto pokladu dosahuje v přepočtu 700 milionů korun.

„Každá cihla váží kilogram a jsou překryty skleněným panelem. Umístěny byly do vchodu nákupního centra. Luxusní atrakce byla vytvořena jako oslava osmnáctého výročí nákupního centra, má přilákat zákazníky v nadcházejícím Zlatém týdnu národních oslav, po něm budou cihly zase odstraněny,“ píše China News.

Chůze po zlatě přináší štěstí, takže průchod nad cihlami je rušný po celý den. Zlatý týden začíná 1. října, kdy v roce 1949 vyhlásili maoisté Čínskou lidovou republiku. Končí 7. října a je oblíbeným týdenním svátkem Číňanů, kteří obvykle cestují po vlasti a navštěvují své příbuzné.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související