Chcete se zbavit akné? Dejte si červené víno!

Velikost textu: AAA

3. 10. 2014

U antioxidantu resveratrolu už byl popsán více než tucet léčivých účinků. Látka efektivně potlačující zhoubný vliv volných radikálů v lidském těle má teď další zásluhu, tentokráte v prevenci nepříjemného kožního onemocnění – akné. Resveratrol bohatě zastoupený v tmavých bobulích révy vinné a červeném víně potlačuje bakterie, které akné způsobují.

Vědci z University of California v Los Angeles zjistili, že v kombinaci s lékem obsahujícím benzoyl peroxid navíc resveratrol účinnost tohoto léku zvyšuje a ústup akné urychluje.

Laboratorní výzkumy dokazují, že resveratrol a benzoyl peroxid napadají akné způsobující bakterie druhu Propionibacterium acnes několika způsoby,“ tvrdí autoři z Los Angeles.

Když působí léky samostatně, nejsou tolik účinné jako společně. Benzoyl peroxid dokáže hubit bakterie i v silných počtech, ale jeho účinek je kratší než prvních čtyřiadvacet hodin. Zatímco resveratrol zabíjí bakterie se slabým účinkem, jeho účinnost je zase mnohem dlouhodobější. Společně však působí efektivně a dlouhodobě.

Zdrojem resveratrolu jsou slupky tmavých (modrých) odrůd révy vinné, antioxidant se při procesu výroby dostává také do červeného vína. Pro léčebné účely je však konzumace červeného vína či přímo bobulí nedostačující. Silnější účinné dávky resveratrolu lze užívat ve farmaceutických doplňcích stravy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související