Čínští úředníci prohledali »ZADKY« tisíce holubů... Jestli nemají bombu!

Velikost textu: AAA

6. 10. 2014

Čína si každý rok 1. října připomíná revoluční vítězství komunistů a vznik Čínské lidové republiky. Letos to bylo výročí už pětašedesáté a komunističtí vůdcové země připravili mohutné oslavy. Mimo jiné na náměstí Tchien-an-men (Nebeského klidu) v srdci Pekingu bylo vypuštěno deset tisíc holubů jako poslů míru. Všichni ptáci ale předtím prošli přísnou bezpečnostní prohlídkou. Každému jedinci úředníci chvíli před vypuštěním strčili prst do kloaky. Zda se tam náhodou neukrývá bomba.

Policejní šéf Kuo Čchun-wej přiznal v rozhovoru pro deník Ťing-chua, že ptákům byla prohledána křídla a peří, ale také kloaka. Celý proces kontroly byl navíc z bezpečnostních důvodů natáčen. Tuto informaci pak zveřejnila i další média. Ale pár hodin poté byla kontrola kloak z článků vymazána. Bohužel pro komunistickou cenzuru, informace pronikly na sociální sítě, odkud se je smazat nepodařilo.

Deset tisíc holubů prošlo prohlídkou kloaky kvůli podezřelým objektům, aby mohlo být vypuštěno během Národního dne,“ napsal na Twitteru anglicky psaný list People’s Daily.

Během středečních oslav nad Pekingem létaly policejní helikoptéry a klid v ulicích hlídaly také tisíce tajných agentů. Ostrahu zvýšily úřady také u Velké čínské zdi a Letního paláce. Bezpečnostním složkám pomáhalo 850 tisíc dobrovolníků z řad občanů, kteří hlídali pořádek v dvacetimilionovém Pekingu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související