Nejvyšší kráva světa měří 1,9 metru! Žije jako domácí mazlíček (FOTO)

Velikost textu: AAA

17. 10. 2014

Mezi nejčastěji chované plemeno dojnic v Česku, Evropě i USA patří holštýnský skot. Mléčné plemeno vyniká nejen vysokou dojivostí, ale také robustním vzrůstem. Není tak divu, že právě příslušnice tohoto plemene krav je největším jedincem tura domácího, který byl kdy chován. Měří v kohoutku 1,9 metru a chována je jako domácí mazlíček.

Kráva Blosom má v kohoutku 1,9 metru, je jí třináct let a je mnohem vyšší než její majitelka Patty Hanson z farmy v illinoiském Orangeville. Blosom je chována jako domácí mazlíček a komisaři pro Guinnessovy světové rekordy ji uznali jako nejvyšší krávu (příslušnici druhu tur domácí).

Blosom byla výjimečná už jako tele, když se z ní stala jalovice, chtěli ji připustit býkovi. Jenže mladá kráva byla neplodná. Patty Hanson ji však odmítla poslat na jatka a místo toho ji chová jako domácího mazlíčka.

Blosom je pýchou naší farmy. Moc ráda ji předvádím svým hostům a ona se s nimi ochotně zdraví. Většina mých hostů pochází z města, takže když je při příchodu pozdraví kráva, dodává to naší farmě na atmosféře,“ tvrdí farmářka Hanson.

Holštýnský skot se v rámci USA někdy uvádí pod názvem holštýnsko-fríský. Odkazuje na fakt, že bylo plemeno vyšlechtěno ve Frísku, Šlesvicku – Holštýnsku a Dánsku. Robustní bílo-černé plemeno skotu slouží výlučně k produkci mléka.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související