Italové už přes rok vaří džem z piva: A jde na dračku!

Velikost textu: AAA

19. 10. 2014

Jsou to Češi, kdo každoročně vypijí nejvíce piva přepočteno na hlavu každého občana. Ale jako milovníci piva jsou velmi konzervativní a mají rádi jen své světlé svrchně kvašené ležáky. Takže s něčím takovým, jako je pivní džem, by u Čechů výrobci moc nepochodili. Zato Italové se po této snídaňové pomazánce mohou utlouct. Rok po uvedení na trh slaví obrovský prodejní úspěch.

Birra Spalmabile je na italském trhu už více než rok. A když ho loni pivovar Alta Quota představoval, konkurence se smála. Dnes majitel pivovaru Claudio Lorenzini tvrdí, že se jeho podnik bude zaměřovat především na výrobu této pomazánky. Na jejím vzniku spolupracuje s čokoládovnou Napoleone.

„Věřím, že jsme konečně došli k nejlepší receptuře, pro niž používáme jen ty nejkvalitnější suroviny. Pro náš podnik je to budoucnost,“ tvrdí Lorenzini.

Pomazánka Birra Spalmabile je k dostání za zhruba 170 korun a je prý vynikající s tvrdým sýrem, ale hodí se také jako náplň do koláčů a moučníků. Existují dvě varianty, lehčí ze světlého piva a těžší z tmavého speciálu. Obě mají sladkou chuť a obsahují podle výrobců čtyřicet procent piva. A to buď tmavého Omid nebo světlého Greta.

„Vytvořili jsme pomazánku z piva díky dokonalému vyvážení ingrediencí, které jsme použili, využili jsme našich znalostí o reakcích, k nimž dochází při mísení těchto ingrediencí. Tak vznikl produkt, který je velmi jemný a krémovitý, jak sám název naznačuje, je to pivní pomazánka, protože se to dá natírat jako čokoládový krém,“ uvedla Francesca Napoleone, obchodní ředitelka čokoládovny Napoleone.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související