Pivovar vytvořil čokoládový ležák. Ochutnali byste?!

Velikost textu: AAA

26. 11. 2014

Milovníci čokolády i piva mohou jásat. Jejich oblíbené pochoutky teď totiž do jediného produktu spojil pivovar Hog‘s Back v anglickém hrabství Surrey. Dokázal uvařit – prý vynikající – speciál s obsahem alkoholu 4,5 procenta, v němž je obsažena velmi kvalitní čokoláda Montezuma. Chocolate Lager vyjde na dvě libry – asi sedmdesát korun – láhev.

„Jsme jediní v celém Spojeném království, kdo vyrábí čokoládový ležák. Původně jsme chtěli udělat svrchně kvašené pivo, ale když jsme to zkusili se světlým ležákem, úplně nás to dostalo. Hlavním cílem bylo přidat chuť čokolády bez jejího tuku, protože tuk do piva přidat nesmíte, to zničí jeho hlavu,“ uvedl Rupert Thompson z pivovaru Hog‘s Back.

Na výrobě piva spolupracovala čokoládovna Montezuma z hrabství West Sussex, která poskytla pivovaru exkluzivní čokoládu Lordy Lord. Při vaření ležáku byl použit tmavě pražený slad.

„Někteří lidé prostě nemají rádi představu, že se spojí čokoláda a pivo, i když jim to může pak chutnat,“ vysvětlil tak Thompson to, proč čokoládové pivo polovina lidí miluje a polovina nesnáší.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související