Globální oteplování má i své »výhody«: Zesílí sladkou vůni květin

Velikost textu: AAA

5. 12. 2014

Jen pomatenci a demagogové jednající ve svém zájmu si dnes dovolí popírat nezvratné důkazy o globálním oteplování. Ani odpůrci změny klimatu se však většinou neodváží tvrdit, že by nárůst průměrné teploty vzduchu byl pozitivní. Přestože by zásadní klimatická změna zřejmě měla katastrofické důsledky pro život na planetě, vedla by také k jistým – z lidského hlediska – pozitivním změnám. Radost by dělala milovníkům květin. Podle vědců totiž s vyšší průměrnou teplotou budou květiny vonět sladčeji.

„Některé květiny by mohly produkovat vůni, která by byla devětkrát voňavější než v současnosti,“ tvrdí autoři výzkumu z Barcelony.

V teplejších podmínkách rostliny produkují více terpenů, které jsou právě původci specifických květinových vůní. To by ale nebyla výhoda jen pro lidi, silněji vonící květy na sebe výrazněji upozorňují také své opylovače.

Změna by byla výraznější především v chladnějších zemích Evropy, kde je jaro a léto typické nižšími teplotami. Voňavější by pak mohly být i rozkvetlé třešně či jabloně.

Botanikové z Autonomní univerzity v Barceloně studovali proměnu voňavosti květů s rostoucí teplotou prostředí u dubu cesmínovitého, turanu, vřesu a vítečníku.

„Druhy, u nichž došlo k největšímu zvýšení voňavosti, patří mezi ty, které jinak voní nejslaběji… v teplejším prostředí dojde k výraznému zvýšení voňavosti květů. Pokud teplota do konce století vzroste o pět stupňů Celsia, voňavost květů se zvýší až devětkrát,“ tvrdí barcelonští vědci na stránkách vědeckého časopisu Global Change Biology.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související