Chcete být za měsíc mladší o 6 let? Dejte si na obličej sliz z hlemýždě!

Velikost textu: AAA

5. 12. 2014

Pokud člověk touží po výrazném omlazení pleti a nechce být zrovna Čachtickou paní či trpět v křesle plastického chirurga, může vyzkoušet sliz plžů. Jejich výměšek má skutečně téměř zázračné účinky na pokožku a podle klinických testů omladí pleť za čtyři týdny až o šest let. Naštěstí dnes už existují kosmetické přípravky s plžím slizem, které stačí na pokožku snadno natřít, takže se po obličeji nemusejí promenádovat přímo hlemýždi, plzáci či slimáci.

Na plží sliz prý nedá dopustit herečka Katie Holmes či zpěvačka Ashley Roberts.

O účincích plžího slizu však Evropa ví díky chilským farmářům, kteří produkují hlemýždě pro francouzskou kuchyni. Všimli si, že při práci s těmito živočichy mají ruce velmi jemné, rychle se hojí rány a mizí jizvy, vrásky a jiná poškození v kůži.

V Chile se léčivý kosmetický přípravek Elicina obsahující hlemýždí sliz používá už patnáct let. Hojí akné, jizvičky a vyhlazuje vrásky.

Přitom sliz plžů různých druhů není v medicínském a kosmetickém využití žádnou převratnou novinkou. Naopak, užíval ho už samotný Hippokrates a po něm mnoho antických léčitelů. Hippokrates přitom doporučoval šnečí sliz na zanícenou kůži.

Většina dnešních produktů využívá sliz druhu Helix aspersa (hlemýžď kropenatý) – farmaceutická varianta Müller.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související