Rusko už nevydá řidičák gayům, transsexuálům a dalším »deviantům«. Koukněte na seznam!

Velikost textu: AAA

13. 1. 2015

Ruská vláda vydala nové nařízení, které zakazuje vydání řidičského oprávnění všem osobám s „poruchou osobnosti či poruchou chování“. Na první pohled rozumné opatření podepsané premiérem Dmitrijem Medveděvem ale nahání hrůzu při bližším čtení. Řidičák nedostane totiž třeba ani transsexuál, člověk s jinou poruchou sexuální identity, homosexuál (porucha sexuální preference) či exhibicionista.

Rusko kráčí dále směrem od lidských práv k jejich totálnímu mrzačení. Vláda tvrdí, že nařízení má sloužit jako zvýšení bezpečnosti na cestách a snížení nehodovosti. Je však jasné, že se jedná o další výrazný krok v úsilí potlačovat sexuální menšiny.

Rusové nedostanou řidičák, když se u nich prokáže že trpí: poruchou pohlavní identity, transsexualismem, transvestitismem, poruchou pohlavní identity nesexuálního typu, jinou poruchou pohlavní identity, poruchami sexuální preference (de facto homosexualitou), fetišismem, fetišistickým transvestitismem, transvestitským fetišismem, exhibicionismem, voyeurismem, sadomasochismem, masochismem, sadismem, potřebou volat obscénnosti po telefonu neznámým obětem, potřebou třít se o lidi v davu a sexuálně se tak stimulovat, zoofilií, potřebou sexuálního přidušování a anoxie, frotérismem, nekrofilií, dissociální poruchou osobnosti, amorální poruchou osobnosti, protispolečenskou poruchou osobnosti, asociální poruchou osobnosti, psychopatickou poruchou osobnosti, sociopatickou poruchou osobnosti, poruchou emoční nestability aj. Podle nařízení nesmějí za volant také lidé depresivní, úzkostní, patologičtí hráči, lidé s kompulzivní poruchou, kleptomani a jedinci trpící trichotillomanií – chorobnou potřebou rvát si vlasy.

Proti nařízení vystoupila Asociace ruských právníků bojujících za lidská práva.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související