Politik vzkázal lidem do zasněžených ulic: Zvedněte zadky a ukliďte si je sami!

Velikost textu: AAA

17. 1. 2015

Ruští politikové se po stovky let vůbec nemění. Jsou stále stejní. Občany své země sdírají z kůže, ždímají z nich daně, ale za ty jim pak nic neposkytují. Typickým zástupcem takového smýšlení je bývalý ruský ministr pro místní rozvoj a petrohradský zastupitel Igor Nikolajevič Albin – donedávna znám jako Igor Sljunjaev. Když totiž Petrohrad zavalily hordy sněhu, město nezvládlo jeho odklízení a lidé si začali hlasitě stěžovat. On jim vzkázal, ať zvednou zadky a sami začnou sníh odhazovat.

Podle Albina je „závislost na vládě a zastupitelích nemocí moderní ruské společnosti.“ Lidé podle něj očekávají, že jim vláda a politici budou pomáhat „umývat nádobí, uklízet zahradu, vychovávat děti, chránit je před zahraničními agresory a dávat věci do pořádku u nich doma.“

Hezky a rozumně tyto scestné Albinovy komentáře zhodnotil hudebník Michail Ševčuk, který politikovi zdůraznil, že je to on, kdo je placen z daní obyčejných lidí proto, aby byly ulice čisté a bezpečné.

„Pokud tak začne hořet, nevolejte hasiče. Zavolejte souseda, vezměte kbelíky a začněte hasit sami. Pokud vás vykradou, nemusíte volat policii. Měli byste svolat své kamarády, najít viníka a zlynčovat ho,“ vzkázal Ševčuk Albinovi v ironické poznámce na Twitteru.

Albin mimo jiné také prohlásil, že by lidé neměli sedět u televize, zvednout zadky, vzít lopaty a jít uklízet do ulic. „Je to zdravé a pomáhá to utřídit si myšlenky,“ míní petrohradský politik.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související