Muslimský starosta vzkázal islámským extrémistům: Jděte do prdele!

Velikost textu: AAA

17. 1. 2015

Starosta nizozemského Rotterdamu je muslim. Třiapadesátiletý Admed Aboutaleb tak cítil potřebu vyjádřit se jako stoupenec islámu k teroristickému zvěrstvu z Paříže, během něhož zahynulo sedmnáct civilistů. Jejich životy mají na svědomí islámští extrémisté z jemenské Al-Káidy. Aboutaleb jim jako nizozemský politik a muslim v jedné osobě vzkázal, že o ně v Evropě nestojíme. A poslal je v rovnou do prdele.

Marocký rodák Aboutaleb se do Nizozemska přestěhoval s rodiči, když mu bylo patnáct let. Království přijal za svou vlast se vším všudy, tedy s jeho kulturou a zákony. V rozhovoru pro Newshour se vyjádřil k masakru v redakci magazínu Charlie Hebdo.

Je nepochopitelné, že se někdo takto postaví proti svobodě, ale pokud se vám taková svoboda nelíbí, proboha, sbalte se a jděte. Asi je někde místo, kam patříte, a buďte k sobě upřímní, nevražděte nevinné novináře. Pokud se vám to tady nelíbí, protože nemáte rádi humoristy, kteří vyrábějí tyto noviny, pokud si to můžu dovolit tak říct, jděte do prdele,“ prohlásil rotterdamský starosta Aboutaleb.

Bývalý novinář byl zvolen starostou Rotterdamu v roce 2009. Je prvním předsedou městské rady v celém Nizozemsku, který se v království nenarodil. Už po svém zvolení přistěhovalcům vzkázal: „Přestaňte se vnímat jako oběti, a pokud se nechcete plně začlenit do společnosti, odejděte.“

Slova svého kolegy přivítal londýnský primátor Boris Johnson.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související