ŠÍLENÉ: Studenti chemie museli u zkoušky popsat výrobu pervitinu!

Velikost textu: AAA

20. 1. 2015

Studenti chemického oboru z anglické Univerzity v Yorku nevěřili svým očím, když si přečetli jednu z otázek u zkoušky z organické chemie. Ta jim totiž ukládala, aby popsali výrobu pervitinu – chemicky odborně metylamfetaminu – tak, jak to mohli vidět v seriálu Perníkový táta.

V tomto pořadu postava Walter White vyrábí metamfetamin, který narkomani znají jako pervitin či perník, nejpoužívanější drogu v Česku.

Studenti prvního ročníku chemických oborů měli ve zkoušce z organické chemie popsat, jak chápou syntézu metylamfetaminu podle předloženého popisu.

V seriálu Perníkový táta hlavní hrdina Walter White syntetizuje metylamfetamin 3 podle syntetického vzorce uvedeného níže,“ stálo v zadání úkolu. Na vzorci měli studenti popsat proces vzniku metylamfetaminu v jednotlivých krocích.

„Na otázku o Perníkovém tátovi ve zkoušce, kterou jsem sestavil pro letošní první ročník, jsem zvlášť hrdý,“ uvedl profesor David Smith na svém profilu na Twitteru.

„Zřejmě ti studenti, kteří získají plný počet bodů v této části testu, budou nahlášení na protidrogové oddělení,“ vtipkoval Smith dále na Twitteru.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související