Nalejte si ještě hrnek: Káva může být prevencí nádoru kůže!

Velikost textu: AAA

23. 1. 2015

Káva se v posledních letech přesunula ze sféry nezdravých nápojů mezi ty, které naopak zdraví prospívají a jsou prevencí řady onemocnění. Tak jako u alkoholu, i zde platí, že střídmá konzumace nápoje může prospívat. Krom toho, že je podle řady výzkumů prevencí diabetu, je podle onkologů z USA také prevencí zhoubného melanomu kůže.

Ideální míra konzumace kávy představuje tři až čtyři šálky tohoto nápoje denně. „Tato míra má nejsilnější preventivní účinky s ohledem na onemocnění maligním melanomem,“ tvrdí vědci z amerického Národního onkologického ústavu.

Laboratorní experimenty a výzkumy v minulosti prokázaly, že kofein a antioxidanty obsažené v kávě vyvolávají smrt u těch buněk, které mají genetický materiál poškozený UV paprsky.

Ačkoli výzkum z USA naznačuje, že by káva mohla být prevencí zhoubného melanomu, rozhodně nenabádá k nadměrné konzumaci kávy, což může mít zhoubný vliv na zdraví. Navíc stále platí, že hlavní prevencí onemocnění zhoubným nádorem kůže je omezená doba slunění a používání ochranných přípravků proti spálení a dlouhodobému působení UV paprsků na kůži.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související