Je to černé na bílém: Pivo »léčí«!

Velikost textu: AAA

3. 2. 2015

Chmel je jednou z nejstarších léčivých bylin. A není divu, že se k léčení používá dodnes. Je totiž zdrojem xanthohumolu, který patří mezi supermany všech přírodních léčivých látek. Má silné protizánětlivé a protirakovinné účinky. Podle čínských vědců ale také chrání před Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Díky chmelu a látkám v něm obsaženým je také velmi zdravé pivo. Prevencí tak může být pravidelné popíjení malého množství piva.

Právě xanthohumol chrání nervovou tkáň před oxidativním poškozením, které předchází demenci a podobným neurodegenerativním onemocněním.

Chmelové šištice ze samičích rostlin chmele ovíjivého se používají při výrobě piv a také některých nealkoholických nápojů. V tradiční čínské medicíně je chmel používán po staletí v různých recepturách,“ tvrdí doktor Ťien-kuo Fang z Lan-čouské univerzity v Číně.

Xanthohumol podle jeho experimentálních výzkumů chrání nervové buňky před oxidativním poškozením. Popíjení piva, a zvláště extra chmelených typů piv, může být prevencí řady onemocnění. Krom demence také prevencí rakoviny, diabetu, chorob srdce a podobně. Člověk by však neměl vypít více než jedno či dvě piva denně, protože při větším množství blahodárné účinky xanthohumolu předčí negativní účinky alkoholu a také vysokého energetického příjmu. Pivo je totiž vydatným zdrojem energie.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související