Britové jedí jedovaté narcisky. Protože se prodávají mezi zeleninou...

Velikost textu: AAA

11. 2. 2015

Cibule narcisů jsou pro člověka jedovaté. Vzdálený příbuzný cibule kuchyňské se však často prodává v supermarketech v oddělení s ovocem a zeleninou v květináčích k výzdobě bytu. V Anglii a Walesu to však chtějí zakázat. V britských zemích totiž nezřídka řeší otravy cibulemi narcisů, protože si je někteří lidé pletou se zeleninou a konzumují je.

Organizace Public Health England teď prodejcům poslala výzvu, aby přestali prodávat narcisky v oddělení Ovoce – Zelenina a na obalech varovali zákazníky před konzumací toxických cibulí narcisů.

„V dopise Public Health England tvrdí, že mnoho zahraničních zákazníků, jejichž mateřštinou není angličtina, si často květinu spletou se zeleninou a přiotráví se její konzumací,“ tvrdí deník The Mail.

Narcisy si nejčastěji pletou se zeleninou lidé z Asie, kteří jsou zvyklí na různé druhy cibulí, česneků a pažitek, které konzumují i s natí a květy.

Narcis je jedovatý celý – cibule, listy i květy – způsobuje zvracení a průjmy. Není ale znám případ, kdy by po jeho požití člověk zemřel. Většina přiotrávených se zotaví jen díky dietě bez lékařského ošetření.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související