POTVRZENO: Nacpěte se chilli. Pomáhá hubnout!

Velikost textu: AAA

11. 2. 2015

Milovníci chilli věří, že jim jejich ostré papričky pomáhají být štíhlejší. Indové, Thajci a další národy pak extrémně pálivým jídlem vysvětlují svou štíhlost. Za pravdu jim dávají také západní vědci, kteří si tato tvrzení musejí nejdříve ověřit. Další rozsáhlý výzkum z Wyomingu potvrzuje, že pravidelná konzumace vyšší dávek kapsaicinu skutečně urychluje metabolismus – spalování – a pomáhá hubnout.

Kapsaicin podle vědců z University of Wyoming aktivuje v celém těle receptory, které zahajují proces spalování energie. Tyto receptory se nacházejí v bílém a hnědém tuku. Právě bílý tuk, který se ukládá na břiše, bocích a zadku, je považován za tuk nedobrý a pro zdraví zhoubný.

Kapsaicin dokáže stimulovat receptor zvaný potenciální vaniloidní 1 (TRPV1) receptor. Aktivací tohoto receptoru je potlačována obezita související s vyšším příjmem tučné stravy,“ tvrdí autoři výzkumu z Wyomingu.

Pravidelný přísun kapsaicinu vede k tomu, že se buňky bílého tuku začnou chovat jako buňky hnědého tuku, které tvoří energii – začnou spalovat svůj obsah.

„Výrazně se tím zvýší metabolická aktivita a výdej energie,“ tvrdí doktor Vivek Krishnan z University of Wyoming.

Kapsaicin má také protirakovinné účinky a snižuje riziko onemocnění diabetem a chorobami srdce.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související