Optimismus je v člověku hluboce zakořeněný

Velikost textu: AAA

12. 2. 2015

Ačkoli se v posledních letech zdá, že být optimistou je jakási slabost či vyšinutost, ve skutečnosti je optimismus vlastní všem lidem na celém světě. Bez ohledu na kulturu a prostředí mají lidé v sobě hluboce zakořeněnou tendenci vidět svět pozitivně. Je to nakonec jejich evoluční výhoda. A potvrzuje ji analýza jazyků nejrůznějších národů z celé planety.

Vědci z Austrálie analyzovali sto tisíc nejčastěji užívaných slov v deseti nejužívanějších jazycích planety – angličtině, arabštině, čínštině, francouzštině, indonéštině, korejštině, němčině, portugalštině, ruštině a španělštině.

„Bez ohledu na kulturu používají lidé mnohem více pozitivních slov než těch negativních,“ tvrdí doktor Lewis Mitchell z Adelaidské univerzity. K tomuto závěru došel pomocí počítačové analýzy.

Zdrojem pro analýzu slov přitom byla média, sociální sítě a internet.

„Štěstí je zřejmě důležité, ale je těžké ho definovat a měřit… Je jedno, zda je to angličtina, španělština, ruština či čínština, slova, která tvoří naše jazyky, jsou univerzálně orientovaná na pozitivní emoce,“ tvrdí doktor Mitchell.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související