Proč jsou ženy s vystrčeným zadečkem lepší v práci?!

Velikost textu: AAA

16. 2. 2015

Muži se většinou dělí na tzv. horňáky a dolňáky. Někteří totiž mají raději na ženách poprsí, ti druzí zase pozadí. Všichni muži na celém světě prý ale vnímají ženy s vystrčeným pozadím jako lepší matky. A to proto, že je považují za lepší pracovnice v těhotenství.

„Nicméně to není pozadí samo, které muže tak přitahuje, ale zakřivení spodní části páteře, které rozhoduje,“ tvrdí autoři z Bilkentovy univerzity v Ankaře, Texaské univerzity v Dallasu a Americké univerzity v Bejrútu.

Právě zakřivení kosti křížové a bederní části páteře bylo objeveno jako nový důležitý znak ženské atraktivity vnímané muži. Ideální zakřivení křížové kosti je 45,5 stupně.

Ideální je takové zakřivení především pro těhotenství. Když člověk začal chodit po dvou, pro ženy to znamenalo velkou zátěž na páteř v době těhotenství a zhoršenou schopnost pracovat ve vyšších stádiích gravidity. Jenže právě zakřivení 45,5 stupně bylo upřednostňováno evolučně, protože ženy mající tento tvar kostry přenáší část těhotenské váhy na kyčle a nemají tak zatíženou páteř. Tím mohou pracovat i v těhotenství a zplodit více dětí. Pro muže se pak žena s takovou páteří díky evoluci stala nejpřitažlivější.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související