Luxusní pero se dřevem z borovice přeživší tsunami stojí 110 tisíc

Velikost textu: AAA

27. 2. 2015

Výrobce luxusních hodinek a psacích potřeb společnost Richemont představila nové plnicí pero Montblanc se dřevem borovice, která jako zázrakem přežila tsunami v Japonsku v roce 2011. Pera byla zhotovena ke čtvrtému výročí přírodní katastrofy a jedno vyjde na 110 tisíc korun. Obětem tsunami z této částky připadne dvacet procent.

Proč jen pětina ceny, kolik stojí výroba jednoho pera a jaké zisky z prodeje firma bude mít, mluvčí japonské divize společnosti Richemont odmítl komentovat.

Nicméně byl ochotný hovořit o tom, že luxusní pero vyjde v přepočtu na 110 tisíc korun (4 400 amerických dolarů / 520 tisíc jenů) a obsahuje dřevo borovice z japonské Rikuzentakaty, kde lehlo pod přílivovou vlnou tsunami na sedmdesát tisíc stromů krom oné jediné hrdinky.

Per Montblanc bylo vyrobeno přesně 113, což má připomínat datum katastrofy – 11. 3. Tsunami ničila vesnice a města, přírodu a porosty, brala životy zvířatům a také devatenácti tisícům lidí.

Borovici hrdinku nakonec museli pokácet, protože ji tsunami vážně poškodila, dřevina začala odumírat. S nápadem použít její dřevo na výrobu per přišel starosta Rikuzentakaty Futoši Toba.

Ta borovice byla jedinou věcí, která nám dala naději v zoufalosti z této pohromy,“ uvedl Toba na tiskové konferenci ve středu 25. února.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související