VYZKOUŠENO: Jak chutná 170 let staré pivo?!

Velikost textu: AAA

9. 3. 2015

Na dně Baltského moře objevili bednu s pivem. To bylo uvařeno před 170 roky a v hloubce padesáti metrů pod hladinou bylo zakonzervováno díky potopené lodi. Jednu láhev tohoto starého moku teď ochutnali. Ale je to laskomina jen pro nejotrlejší žaludky. Chutná totiž jako spálená guma a zkysané mléko dohromady.

Přesto v nápoji zůstalo zachováno dost látek na to, aby mohli vědci konstatovat, že pivo z poloviny devatenáctého století chutnalo stejně jako to dnešní.

Lahve pocházejí z hloubky padesáti metrů pod hladinou Baltského moře, z vraku škuneru, který se potopil u ostrovů Ålandy náležejících Finsku. Loď šla ke dnu ve čtyřicátých letech devatenáctého století. V roce 2010 potápěči nalezli ve vraku 150 lahví šampaňského a pět lahví piva, jedna láhev ale nevydržela cestu na souš, a když se rozbila, pivo začalo pěnit,“ uvedla televize CBS.

Pivo není vařeno tak, aby si dokázalo uchovat kvalitu po mnoho let. Bylo tak jasné, že chuťově nebude lahodné. Na rozdíl od vín totiž s časem nezraje, ale kazí se.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související