Na vysílačích Vodafone zahnízdili sokoli. Lidé budou dvě měsíce bez internetu

Velikost textu: AAA

24. 3. 2015

Mobilní operátor Vodafone se omluvil části svých klientů v Londýně. Nefunguje jim internet a připojení je tak pomalé, že nelze stahovat téměř žádná data. Firma ale tvrdí, že minimálně další dva měsíce situace lepší nebude. Na jejich vysílačích – hned třech – hnízdí vzácní dravci sokoli stěhovaví. Než vysedí vejce a vyvedou mladé, jsou přísně chráněni a k jejich hnízdu se nikdo nesmí ani přiblížit.

„Telefonní vysílače jsou oblíbeným místem pro hnízdění dravců a společnost nebude schopna odstranit tato hnízda do doby, než je opustí mláďata, což může trvat dva měsíce,“ uvedl mluvčí společnosti Vodafone.

Sokoli, v letu nejrychlejší ptáci světa, zahnízdili na třech vysílačích. Jeden je na kostele, jiný na nemocnici a poslední na kancelářské budově.

Rušit tyto ptáky na hnízdě či přímo jim bránit v úspěšném vyhnízdění, je od roku 1981 ve Spojeném království trestným činem, za který hrozí velmi vysoké pokuty.

Omlouváme se všem zákazníkům, kteří zažívají úpadek v našich službách, ale musíme respektovat životní prostředí a zákony,“ dodal mluvčí společnosti Vodafone Simon Gordon.

Sokol stěhovavý dokáže v letu při pronásledování potravy vyvinout rychlost až 380 kilometrů v hodině. Je tedy nejrychlejším ptákem planety.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související