Chov slepic prospívá tělu i duši. To není vtip!

Velikost textu: AAA

24. 3. 2015

Domácí chov slepic zažívá v posledních letech renesanci. Lidé touží mít čerstvá domácí vajíčka a nebýt závislí na produkci slepic týraných v klecích. Mnohdy se také chtějí zbavit zbytků z kuchyně. A ty, kdo už slepice chovají, asi nepřekvapí, že kvokající, kdákající a kokrhající drůbež jim přináší radost. Podle britských vědců chov slepic prospívá na těle i na duchu jako třeba chov psů.

Ve Spojeném království společnost Equal Arts rozjela projekt a začala zřizovat kurníky u domovů pro seniory či pro postižené osoby. Slepice pak slouží jako terapeutická zvířata. A interakce s nimi je stejně prospěšná jako interakce s jinými zvířaty.

„Nikdy jsem si nepomyslel, že budu tak citově připoutaný ke kuřeti. Vždy bylo maximálně tak mou snídaní či večeří. Chov slepic je jednou z nejlepších věcí, které se mi mohly stát,“ uvedl v rozhovoru pro Daily Telegraph jeden z Britů, který se zapojil do projektu HenPower.

„Samota je nejhorší věc, která se vám může stát. Může člověka zabít. Vím to, prošel jsem si tím. V sedmaosmdesáti letech můžu říct, že chov slepic je tím největším, co se v mém životě děje,“ dodal senior z Británie v rozhovoru pro Daily Telegraph.

Chov drůbeže je navíc částečně fyzicky náročný, tvoří člověku v životě režim, slepice je třeba denně pravidelně krmit, pouštět ráno na pastvu a večer zavírat, aby k nim do kurníku nepronikli predátoři. Právě fyzický pohyb a režim pak prospívají tělu i duši. Navíc zvířata reagují na člověka a fungují jako terapeuti. Citová vazba k nim pomáhá stabilizovat emoční život jedince. A vynikající jsou také pro osoby trpící depresemi, demencí apod.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související