Skotové v šoku: Nejlepší whisky světa vyrobili na Tchajwanu!

Velikost textu: AAA

24. 3. 2015

Nejlepší Chardonnay světa vyrobili loni na Moravě. Nejlepší bílý čaj vypěstovali ve Skotsku. A nejlepší skotskou whisky single malt vypálili na Tchajwanu. Zdálo by se, že se svět zbláznil. Ale ve skutečnosti jen globalizace postoupila tak daleko, že nejkvalitnější kdysi krajově typické nápoje a potraviny už neprodukují jen v místě, kde s jejich výrobou lidé začali. Ocenění Nejlepší whisky typu single malt skutečně putuje na Tchajwan.

Skotové zuří, ale Kavalan Solist Vinho Barrique je absolutním šampionem letošní výstavy World Whiskies Awards 2015. Nicméně Skotové si několik zlatých cen odnesli také, ale krom nich i Japonci, Irové, Francouzi, Švédové, Jihoafričané, Australané a Američané.

Letošního šampiona vyrábí pálenice King Car, která tím slaví deset let své existence. Pálenka zrála v sudech z dubu bílého (amerického), v nichž předtím odpočívala vína bílá i červená.

„Překvapivě sametová chuť na patře. Je to jako mléčná čokoláda napuštěná bourbonem. Okamžitě se však rozline v ústech bohatá likérová chuť,“ uvedli při vyhlašování šampiona porotci World Whiskies Awards.

Tato whisky přitom patří k levnějším druhům ze supermarketů, kde vyjde na zhruba patnáct set korun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související