Trestanec chtěl přerušit soud, tak si stáhl kalhoty a začal jíst vlastní výkaly

Velikost textu: AAA

27. 3. 2015

Čtyřicetiletý Andrew Gilbertson z Kalifornie je v americkém trestním rejstříku veden jako recidivista trestaný mnohokrát za znásilnění. V roce 2013 přišel s dětským růžovým baťohem do banky a tvrdil, že ji přišel vyloupit. Odmítá však přiznat vinu a odmítá také, že by byl psychicky nemocný. Ve středu tento týden se u soudního přelíčení projevil jako psychiatrický pacient. Když se mu proces zdál být příliš dlouhý a chtěl z něj odejít, přímo na místě pro vypovídající si stáhl kalhoty a začal jíst vlastní výkaly.

Vykrást pobočku Bank of America měl v červenci 2013 v Santa Rose. Státní zástupce tvrdí, že je duševně chorý a tento čin provedl kvůli své nemoci. Jenže Gilbertson to odmítá.

Na místě pro vypovídající soudci Donaldu Umhoferovi svěřil, že ho k vykradení banky navedla Panna Marie. Načež si stáhl kalhoty a začal jíst vlastní výkaly. Tím vyvolal paniku, soudce se ho snažil zastavit a ptal se, proč to dělá. Odpověděl, že mu to opět nařídila Panna Marie. Soudce proces odročil na další den.

„Psychiatr u tohoto muže potvrdil schizofrenní poruchu,“ uvedl soudní úředník deníku Californian Coast News.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související