Mám nezvratný důkaz o Ježíšově manželce a synovi, tvrdí vědec

Velikost textu: AAA

8. 4. 2015

Izraelský vědec doktor Aryeh Shimron věří, že má nezvratný důkaz o Ježíšově manželce a synovi. Křesťanský Mesiáš, který měl podle biblické legendy zemřít na kříži jako bezdětný třiatřicetiletý muž, měl prý ve skutečnosti manželku – zřejmě Maří Magdalénu – a s ní také syna Judu. Všichni tři byli pohřbeni v Jeruzalémě, v hrobce, kterou vědci nalezli v roce 1980.

Talpijotská hrobka ve východní části Jeruzaléma je podle doktora Shimrona hrobem Ježíše Nazaretského, jeho manželky Máří Magdalény a jejich syna Judy. V hrobce nalezli pohřební schrány, které obsahovaly nápisy „Ježíš, syn Josefův“ a další jména související s Novým Zákonem. V hrobce byly nalezeny kosterní ostatky, které podle Shimrona patřily Ježíšovi, takže i pověst o vzkříšení a vstoupení na Nebesa je zřejmě fikcí.

Tématem se také zabýval filmař James Cameron a režisér Simcha Jacobovici, kteří už v roce 2007 natočili dokument zpochybňující to, že byl Ježíš ukřižován a vzkříšen.

„Důkazy jdou daleko za má očekávání. Myslím, že mám v rukou docela silný a vlastně téměř nevyvratitelný důkaz,“ prohlásil doktor Shimron v rozhovoru pro New York Times.

Geochemické testy provedené na Jakubových schránách nalezených v Talpijotské hrobce, prý dokazují Ježíšovy ostatky i to, že měl syna s ženou Máří. Řada křesťanských vědců to ale odmítá a hodlá Shimronova tvrzení napadnout a zpochybnit.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související