Homosexuálové mají smůlu: Přechody z duhy dostali ZÁKAZ!

Velikost textu: AAA

24. 4. 2015

První duhové přechody pro chodce jako vyjádření podpory homosexuálům představili loni v Kanadě. V Austrálii je chtějí začít malovat na asfalt letos. V Evropě o tom také uvažují některé země, mezi nimi jako první Spojené království. Jenže projekt na podporu práv osob s menšinovou sexuální orientací možná ztroskotá na faktu, že tyto přechody jsou nebezpečné pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou.

U jedinců s demencí prý způsobují halucinace, čímž se pro ně stávají nebezpečnými. Osoba trpící tímto neurologickým onemocněním se může začít na přechodu chovat nepředvídatelně a ohrozit bezpečnost dopravy.

„Lidé, kteří pracují se staršími osobami s Alzheimerovou chorobou tvrdí, že duhové přechody by mohly být problematické. Podle jejich názoru by mohly vyvolávat v těchto pacientech halucinace,“ potvrdila v rozhovoru pro deník The Mail Carol Wellwoodová, zastupitelka města Totnes v Anglii, kde měl vzniknout v Evropě první trvale duhový přechod.

„Nechápu ale, proč najednou vadí duchové přechody, ale nikomu nevadí duhové výkladní skříně a vánoční světýlka… Vyzkoušeli jsme duchové přechody na High Street a nikomu se nic nestalo,“ uvedl Mat Price ze společnosti Proud2Be, která vznik duhových přechodů v Anglii propaguje.

V Londýně i Brightonu bylo několik dočasných duhových přechodů, první trvale duhový přechod v celé Evropě má vzniknout právě v anglickém městečku Totnes. Společnost Proud2Be doufá, že skutečně vznikne.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související