Zapomeňte na pekáč buchet. Hitem fitness jsou vystouplé žíly

Velikost textu: AAA

25. 5. 2015

Tak jako každý obor lidské činnosti má i fitness své trendy a módní vlny. A tak zatímco první desetiletí milénia bylo naprostou nutností ukazovat v posilovně dokonalý pekáč buchet na břiše, dnes jsou to vystouplé pulzující žíly. Dokonale vyrýsované břišní svaly jsou zastaralé, dnes je in krví nalitá hlavová žíla na paži.

Ta je naprostou nezbytností. Co na tom, že má borec na těle nafouklé svaly jako balónky, pokud se pod vrstvou tuku a kůže nerýsují pulzující žíly, je mimo trend.

„Žilnatost je pekáč buchet dneška!“ prohlašuje rozhodně newyorský trenér a model Elias Carmelo v rozhovoru pro magazín Details.

Chodit dnes bez trička v posilovně a vystavovat břišní svaly na odiv je trapné. Muž by měl mít tílko, z něhož trčí žilnaté ruce a krátké nohavičky, které odhalí žilnaté nohy.

Nejdůležitější je mít viditelnou a krví nalitou hlavovou žílu (vena cephalica) na bicepsu, která vede na palcové straně paže od ramene k ruce.

„Když vidíte tuto žílu, pak je vám jasné, ty jo, ten týpek je v dost dobré kondici,“ tvrdí Elias.

„Každý model značky Calvin Klein má tuto žílu na paži. Je to vývojový proces. Když nemáte tuto žílu, nejsou vaše paže dost dobré,“ souhlasí newyorský trenér Andrew Ginsburg.

Dalším stupněm k dokonalosti ve fitness jsou žíly na vnitřní straně stehen, především největší a nejdelší žíla těla vena saphena magna, dále stehenní žíly vena profunda femoris a vena femoralis. Tvoří na stehně jakési písmeno V a jsou typickým rysem kulturistů a bodybuilderů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související