POTVRZENO: Sledování 3D filmů zlepšuje myšlení

Velikost textu: AAA

25. 5. 2015

Je sledování 3D filmů bezpečné pro oči a mozek? No, podle jedné experimentální studie z Londýna mozku dokonce prospívá. Sledování trojrozměrného obrazu totiž některá centra trénuje tak, že pak celkově lépe funguje myšlení a uvažování.

„V našem experimentálním výzkumu jsme zjistili, že osoby sledující trojrozměrné filmy měly ve srovnání s osobami, které sledovaly dvojrozměrné filmy, lepší kognitivní schopnosti,“ tvrdí neurolog doktor Patrick Fagan z Goldsmithovy univerzity v Londýně.

Do experimentu se zapojilo více než sto lidí. Ti podstoupili test mozkových funkcí před a po sledování filmu. Test prověřoval paměť, reakční čas a kognitivní funkce.

„Osoby sledující trojrozměrné filmy měly o třiadvacet procent lepší kognitivní procesy a o jedenáct procent lepší reakční čas,“ tvrdí autoři z Londýna.

Sledování trojrozměrných filmů by mohlo výrazně přispět k potlačování mentálního úpadku ve stáří a k oddálení či eliminaci demence. Ta je přitom neléčitelná a jedinou možností v jejím potlačování je důsledná prevence.

„Navíc při sledování trojrozměrných filmů dochází k nárůstu emocionálního zaujetí a to o sedm procent, což je extrémně významné,“ míní profesor Brendan Walker ze společnosti Thrill Laboratory, která na výzkumu spolupracovala.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související